Македонија во солзи: Двајца загинати, десетици повредени во страшна сообраќајна несреќа

Две лица загинаа, а 17 се повредени во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Радовиш-Штип, во близина на рудникот Бучим.

До сообраќајната несреќа дошло кога товарно возило од марката „ивеко“ удрило во ограда од мост. Во возилото се превезувале мигранти од Бангладеш и Шри Ланка, а возачот избегал од местото на несреќата, соопшти СВР Струмица.

АМСМ претходно информираше дека сообраќајот е нормализиран за патничките возила, а сѐ уште е во прекин за камионите и автобусите.