Вооружен грабеж денеска среде бел ден го потресе Скопје – ова се деталите што и’ се познати на јавноста

Утрово во 8.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил извршен грабеж во експозитура на Стопанска банка на булеварот Јане Сандански.

Според информациите од полицијата, непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел околу 320.000 денари, по што го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Во тренд…