Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик Љубов

Клучни знаци откриваат дали вашата врска ќе успее: Пеперутките во стомакот не се доволни

Иако многумина би рекле дека спротивностите секогаш привлекуваат, особено кога станува збор за машко-женски односи, неодамнешните студии покажуваат дека сличностите и заедничките цели се клучни за долготрајна и успешна врска.

Интелектуалната компатибилност, велат студиите, е суштината на добрата врска, иако многумина првично се фокусираат на тоа дали ги чувствуваат тие познати пеперутки во стомакот кога ќе видат или помислат на саканата личност.

Големите разлики во областа на интелигенцијата и образованието можат да бидат пречка во разбирањето, размената на интереси и активности.

Доколку вашата врска ги има сите горенаведени карактеристики, вие сте дефинитивно добра комбинација која покрај заљубувањето и физичката привлечност, врзува нешто многу подлабоко и подолготрајно.

1. Ги имате истите интелектуални вредности

На секој човек во врска му треба време да се посвети само на себе и на своите хоби. Меѓутоа, ако често се повторува дека вие читате книга, а тој е пред телевизор и гледа реални шоуа, тоа дефинитивно е знак дека не сте на исти бранови должини.

Дополнително, ако повеќе сте заинтересирани да поминете викенд во посета на музеј, додека идејата му е непривлечна, размислете колку ви одговара.

2. Учите еден од друг

Ако погледнете која било личност која е задоволна и среќна, тоа секако значи дека постојано работи на себе и го усовршува своето знаење.

Ретко кој стагнира ќе биде задоволен. Затоа, не е изненадување што студиите покажуваат дека само паровите кои постојано учат еден од друг веројатно ќе преживеат подолго во среќна врска.

3. Сонувате заедно

Ако често лежерно разговарате за целите и иднината и тие се совпаѓаат, на добар пат сте.

Ако не треба да си ги објаснувате плановите еден на друг и секогаш имате нешто ново да додадете и надградите, вие сте во врска со личност која е многу слична на вас.

4. Имате слична смисла за хумор

Ако ви се случило безброј пати да започнете шега или да дадете забелешка, а другиот да го заврши тоа – дефинитивно ја имате истата смисла за хумор.

Ако понекогаш е доволно само да се погледнете и да пукнете од смеење, вашата врска е речиси идеална. Ова не мора да значи дека на сите други им се смешни и интересни истите работи како вас, но за вас е сосема неважно.

Можеби ќе ве интересира

5 знаци од зодијакот кои ќе најдат сродна душа оваа зима: Ќе ги грее љубов во студените денови

M T

3 ЗНАЦИ ги чека парична добивка на почетокот на 2022 година: Дали сте меѓу нив?

M T

Четири знаци кои знаат да се забавуваат: Никогаш нема да ви биде досадно со нив

M T

НЕКА СЕ ПОДГОТВАТ ОВИЕ 4 ЗНАЦИ: Индискиот хороскоп за 2022 година им предвидува голема НЕВОЛЈА!

M T

Еве кои три хороскопски знаци ги чека насмеана 2022 година

M T

Ова се трите хороскопски знаци кои најмногу ќе се променат во текот на 2022 година

M T