30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » инвестирање
Македонија Бизнис

Во Дубаи претставени можностите за инвестирање во Македонија

M T
Официјалната делегација на Владата, предводена од заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, која е...
Бизнис

Ангеловска-Бежоска на самитот на „Економист“: Инвестирањето во дигиталната безбедност ќе биде еден од главните приоритети за банките

M T
Инвестирање во дигиталната безбедност е еден од приоритетите во периодот што претстои за банкарскиот и за финансискиот сектор. Ова се должи на новите навики коишто...
Свет

Инвестирањето во иднината на Западен Балкан е инвестирање во иднината на ЕУ, порача Фон дер Лаен

M T
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, во својот годишен говор за состојбата на ЕУ ја истакна важноста на европската интеграција на Западен Балкан...
Бизнис

Бектеши: Подобри услови за инвестирање за над 200 компании, со измените на Законот за финансиска поддршка на инвестициите

M T
По предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница ги усвои измените и дополнувањата на Законот за финансиска поддршка на инвестициите, објави министерот за...