26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » терористички напад
Свет

Сериозна закана за терористички напад во Кабул во последната фаза на евакуација

M T
Американските сили на аеродромот во Кабул се во завршна фаза на евакуација. Нешто повеќе од 1.000 цивили останаа на аеродромот, но точното време и датум...
Свет

Спречен терористички напад во Москва

M T
Припадници на безбедносните сили на Руската Федерација спречија терористички напад во Москва, пренесуваат руските медиуми. ФСБ објави дека е приведен руски државјанин, кој планирал да...
Свет

Спречен терористички напад во близина на Москва, 21-годишник се подготвувал да постави експлозив

M T
Член на терористичката организација „Даеш“ е приведен во предградието на Москва под сомнение дека се подготвувал да постави експлозивна направа во еден од објектите во...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Вељаноски, Јанакиески и Ристески не се организатори на настаните од 27 април

CENTAR MKD
Сметам дека обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристески не се организатори и мотиватори на настаните од 27 април, туку дека тоа е Никола...
Свет

Бахреин осуетил терористички напад

CENTAR MKD
Саудиските државни медиуми објавија дека Бахреин спречил терористички напад наводно планиран од група која се нарекува „Бригада Касем Солејмани“ и која дејствува со поддршка на...