Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » специјалитет
Предлог за ручекCentarКујната од Centar

ОРИГИНАЛНА ЛЕСКОВАЧКА МУЧКАЛИЦА: Специјалитет од југот на Србија, а тајната е во посебниот начин на подготовка

M T
Специјалитет од југот на Србија, поточно Лесковачка, мучкалица е омилен во сите краеви на нашата земја. Лесно се подготвува, а ќе имате вистински гурмански ручек...