6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМОЗАИКХОРОСКОП

Не знаат да изневерат: На овие знаци можете да им го доверите животот

Лојалност, доверба, искреност – трите основни квалитети на цврстото пријателство. Дали некогаш сте се запрашале дали е можно врз основа на хороскопски знак да се заклучи дали треба некому да му се доверите или не? Ако е така, ви откриваме на кои знаци од астролошка гледна точка можете да им го доверите животот доколку ви треба, без тие да ве изневерат.

Лав

Лавовите се еден од најлојалните знаци во Зодијакот. Тие се сигурни и нивните искрени пријатели секогаш можат да сметаат на нивната дискреција. Лавовите се донекаде погрешно етикетирани како опседнати со себе, кога всушност се свесни за себе и за своите квалитети и соодветно ги бараат и ги ценат своите пријатели. Да се ​​биде нивен пријател значи дека сте ценети и бидете сигурни дека вашите тајни ќе останат безбедни, какви и да се.

Скорпија

Скорпиите гледаат сè црно-бело и затоа ако им кажете нешто доверливо можете да бидете 100% сигурни дека тие ќе ја чуваат тајната подобро од вас. Интроспективната, тивка и мистериозна Скорпија никогаш нема случајно да им ја каже вашата тајна на другите. Овој воден знак ќе фрла трње и камења пред сите други за да ја заштити вашата тајна. Ако треба некому да ги доверите вашите најинтимни работи, тогаш тоа е дефинитивно Скорпија.

Риба

Не за џабе се вели – молчи како Риби. Затоа што се такви, тивки, повлечени и способни да чуваат тајни. Тие се чувствителни и тоа ги наведува внимателно да се однесуваат кон вашата тајна како големо богатство. Ќе градат околу него ако им треба голем ѕид и со години траат вешто да го чуваат она што им е доверено. Тие се добри слушатели и советници, па можете да им ги доверите вашите најинтимни тајни и во тој поглед.

Спонзорирано:

Можеби ќе ве интересира

НИКОЈ НЕ ВЕ ШПИОНИРА! Ова е ТАЈНАТА како Интернетот ГИ ЧИТА ВАШИТЕ МИСЛИ и прикажува РЕКЛАМИ за одредена содржина

M T

За овие 3 хороскопски знаци оваа недела ќе биде најсреќна во ноември

M T

Три знаци ќе се заљубат: Овој го чека СУДБОНОСНА ЉУБОВ

M T

Среќата ги следи: ОВИЕ четири знаци до крајот на годината ќе најдат СРОДНА ДУША

M T

Знаци дека детето има висок коефициент на интелигенција: Внимавајте на МАЛИТЕ ДЕТАЛИ

M T

4 хороскопски знаци кои се најпопустливи родители: Тие ја играат улогата на „добриот полицаец“

M T