30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » работна средба
Македонија

Работна средба на министерот Спасовски со унгарскиот амбасадор, Ласло Иштван Дукс

M T
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска оствари работна средба со амбасадорот на Унгарија, Н.Е. Ласло Иштван Дукс на кој му завршува работниот мандат во...
Македонија

Работна средба на министерот Спасовски со директорoт на Агенцијата за обуки за спроведување на законот на Европската Унија – ЦЕПОЛ , д-р Шредер

M T
Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари работна средба со делегација на Агенцијата за обуки за спроведување на законот на Европската Унија (ЦЕПОЛ) предводена...
Македонија

Министерот Спасовски на работна средба со проектниот лидер во рамките на проектот ,,ЕУ поддршка за владеење на правото“-ИПА 2020 г-ѓа Кузмички

M T
Денеска , (16.09.2021 )во рамки на редовните активности за следење на имплементацијата на проектите кои се дел од Инструментот за претпристапна помош (ИПА) министерот за...
Македонија

Шекеринска во Атина на работна средба со министерот за одбрана Панајотопулос

M T
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денес ќе има работна средба со грчкиот колега, министерот за одбрана Николаос Панајотопулос. Воедно, министерката ќе присуствува на отворањето на...
Македонија Во тренд...

Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан

M T
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија денеска присуствуваше на работен појадок во организација на амбасадорите на земјите од Вишеградската Група (В4). Премиерот Заев, на...