33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Работна средба на министерот Спасовски со унгарскиот амбасадор, Ласло Иштван Дукс

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска оствари работна средба со амбасадорот на Унгарија, Н.Е. Ласло Иштван Дукс на кој му завршува работниот мандат во земјава.

На средбата министерот Спасовски му се заблагодари на амбасадорот Дукс за неговата поддршка и соработката на Амбасадата на Унгарија во Република Северна Македонија со Министерството за внатрешни работи и изрази уверување дека истата ќе продолжи да се развива во континуитет и со новоименуваниот амбасадор.

Во оваа прилика министерот Спасовски му врачи плакета од МВР на амбасадорот Дукс во знак на благодарност за успешната соработка во процесот на модернизирање на капацитетите на МВР на Република Северна Македонија.

Можеби ќе ве интересира

Работна средба на министерот Спасовски со директорoт на Агенцијата за обуки за спроведување на законот на Европската Унија – ЦЕПОЛ , д-р Шредер

M T

Министерот Спасовски на работна средба со проектниот лидер во рамките на проектот ,,ЕУ поддршка за владеење на правото“-ИПА 2020 г-ѓа Кузмички

M T

Шекеринска во Атина на работна средба со министерот за одбрана Панајотопулос

M T

Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан

M T