Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : кампања

Македонија Во тренд...

16 и 17 октомври се денови на изборен молк

M T
Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известувa дека од 16 октомври, заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк. За...
Свет

Никола Саркози прогласен за виновен за незаконско финансирање на изборна кампања

M T
Поранешниот француски претседател Никола Саркози е прогласен за виновен за нелегално финансирање на изборната кампања во 2012 година. Саркози (66), кој ги негираше обвинувањата, не...
Македонија Во тренд...

Герасимовски: Ќе водам фер и позитивна кампања со почитување на сите учесници и противкандидати

M T
Кандидатот за градоначалник на Општина Центар, Горан Герасимовски денеска го потпиша Кодексот за фер и демократки избори. Герасимовски се обврза на фер избори со почитување...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев претстави нова кампања против корупција: Последна дестинација за корумпираните е затворот

M T
Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски, денеска ја промовираа кампањата за подигање на свесноста и за поддршка...
Коронавирус Македонија Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Заев и Филипче промовираа кампања за вакцинација и борба против дезинформациите – „За моментите на среќа – вакцинирај се“

M T
Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче ја промовираа новата кампања, со цел да го зголемат обемот на вакцинација во земјава, но и...
Бизнис

Започна кампањата за намалување на бројот на непријавени работници

M T
Поддршка во креирање на политики и механизми со кои ќе се намали бројот на непријавени работници е еден од главните приоритети на Економско-социјалниот совет (ЕСС)....