15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : хрватска

Коронавирус Centar Во тренд...

Хрватска на колена поради коронавирусот: Рекордни 23 починати и 2378 новозаразени од ковид 19

CENTAR MKD
Во последното деноноќие во Хрватска се регистрирани 2378 случаи на заразени со Ковид 19, забележан е и црн рекорд на починати 23 , биле направени...
Коронавирус Свет

Коронавирус и во детското одделение во болница во Хрватска

CENTAR MKD
Коронавирус има и во Хрватска на одделот за рехабилитација на деца во Специјалната болница за медицинска рехабилитација во Крапинска Топлица во Хрватска. Медицинска сестра од...
Коронавирус Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Во Хрватска 828 новозаразени, починаа 15 лица

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 828 нови случаи на инфекција со коронавирус, а 15 лица починале, објави Националниот штаб за цивилна заштита....
Коронавирус Centar Свет

Хрватска живее тешки денови, донесени се нови мерки: Забрана за собирање, без алкохол, маски и на отворено

CENTAR MKD
Хрватска забележа рекордни 2.421 случај на коронавирус. Затоа, државата воведува нови ригорозни мерки. Министерот за внатрешни работи Давор Божиновиќ ги наброја новите мерки донесени од...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

КБЦ Сплит бара 300 медицински сестри, на конкурс се јавиле само 14

CENTAR MKD
Клиничкиот болнички центар во Сплит распиша конкурс за вработување медицински сестри, а досега се пријавиле само 14. На сите оддели во болницата има недостиг на...
Коронавирус Centar Свет

Галопира коронавирусот во Хрватска: Во понеделник ќе се носат нови мерки, но дали на оваа држава и се заканува целосно затворање или полициски час?

CENTAR MKD
Хрватска ќе воведе нови мерки од понеделник и тие ќе одат во насока на намалување на бројот на луѓе на јавни собири. “Сигурен сум дека...
Коронавирус Centar Свет

Тешки вести од Хрватска: 16 починати и рекордни 2242 новозаразени од коронавирус

CENTAR MKD
Во Хрватска, во последните 24 часа се потврдени 2.242 нови случаи на коронавирус, а 16 лица починаа, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. Претходно, директорот...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Нов црн рекорд во Хрватска – новозаразени над 2.000 луѓе, починаа 16 лица

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Хрватска се евидентирани рекордни 2.242 нови случаи на зараза со коронавирус, а бројот на активни случаи во Хрватска денес е...
Коронавирус Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Во Хрватска рекордни 1.867 нови случаи на коронавирус

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 1.867 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи е 8.394. Меѓу нив, 716 пациенти се...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Во Хрватска повеќе од 1.500 новозаболени, десетмина починати во Загреб

CENTAR MKD
Хрватскиот кризен штаб објави нови податоци според кои има повеќе од 1.500 новозаболени од коронавирус, а во Загреб има десетмина починати. Во последните 24 часа...
Коронавирус Centar Свет

Нов рекорд во Хрватска – 1.424 нови случаи и 11 починати

CENTAR MKD
Рекордни 1.424 нови случаи на коронавирус се пријавени во последните 24 часаво Хрватска, а 11 лица починале, објави Националниот штаб за цивилна заштита. Во моментов,...
Centar Бизнис

“Хрватска нема да може да го издржи ударот на економската криза”

CENTAR MKD
Економскиот аналитичар Дамир Новотни ја коментираше економската состојба во Хрватска. Тој рече дека не е добро време да се укине мораториумот за егзекуции. Тој вели...
Коронавирус Centar Свет

“На Хрватска ѝ се пишува црно, ако не ги заостри мерките”

CENTAR MKD
Д-р Игор Стагjarар, хрватски научник од Универзитетот во Торонто, тврди дека на Хрватска ѝ се пишува “црно“ ако не воведе поригорозни анти-епидемиолошки мерки и посочува...
Коронавирус Свет ТОП ВЕСТИ

Во Хрватска рекордни 1.131 новозаболен од коронавирус

CENTAR MKD
Хрватска забележа нов рекорд – бројот на новозаболени од коронавирус во последните 24 часа е 1.131, а бројот на активни случаи е 4.233, објави Главниот...
Коронавирус Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Во Хрватска рекорден број на починати од коронавирус за 24 часа

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 793 нови случаи на инфекција со коронавирус, а бројот на активни случаи во Хрватска е вкупно 3.562....
Коронавирус Centar Свет

Хрватски министер: Не исклучувам дека ќе има и по 1000 заразени дневно

CENTAR MKD
„Не исклучувам дека ќе има 1.000 заразени на ден.” Хрватскиот министер за здравство Вили Берос ја опиша состојбата со коронавирус во Хрватска како загрижувачка, откако...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Во Хрватска рекордни 748 новозаболени од коронавирус

CENTAR MKD
Во изминатите 24 часа во Хрватска е забележан рекорден број на новозаболени од коронавирус досега – 748, а починаа четири лица. Првиот човек на Хрватскиот...
Коронавирус Свет Во тренд...

Хрватска: Нови 372 случаи на инфекција со коронавирус, починаа три лица

CENTAR MKD
Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 372 нови случаи на инфекција со коронавирус, а три лица починале, објави Националниот штаб за цивилна заштита....