19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Говор на омраза
МакедонијаВо тренд...

„Кратки нозе“: Говорот на омраза е казниво дело

M T
Пратеничката Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ смета дека говорот на омраза не е казниво дело и тоа го тврдеше на ТВ дебата. Ваквите дезинформации во јавноста...
Македонија

До каде оди меѓупартиската омраза: „Еден комуњар помалку“, „на сите од СДСМ им го посакувам тоа“

CENTAR MKD
Смртта на пулмологот и поранешен претседател на СДММ, Трајче Нешковски во сообраќајна несреќа ја потресе пошироката јавност, но сепак не ги одмина меѓупартиските пресетки на...