26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » расизам
Свет

Експерти за расизам на ОН доаѓаат во САД

M T
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен рече дека Стејт департментот ги поканил експертите на ООН, кои испитуваат расизам и малцински прашања, да престојуваат во официјална посета...