Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец од Куманово, фатен веднаш по извршеното кривично дело

На 24.01.2022 година во 15.30 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.А.(23) од Куманово, бидејќи непосредно пред тоа извршил кривично дело кражба во деловен објект на ул.„Биљановска“ во Куманово. Кај него биле пронајдени украдените предмети, кои ќе бидат вратени на сопственикот.

С.А. бил приведен во полициска станица Куманово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

M T

Приведен крадец во Скопје, затекнат на дело

M T

Фатен крадец на дело во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T