Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец во Прилеп, фатен на дело

Денеска (18.08.2022) во 04.00 часот на ул.„11 Октомври“ во Прилеп од полициски службеници е лишен од слобода Е.Ќ.(36) од Прилеп. Тој бил затекнат при извршување на кривично дело „кражба“ од патничко возило, со прилепски регистарски ознаки.

Е.Ќ. бил приведен во полициска станица и по комплетно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

M T

Приведен крадец во Скопје, затекнат на дело

M T

Фатен крадец на дело во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T