Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведени крадци во Скопје, фатени на дело

На 23.01.2022 во 15.15 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и полициски службеници од Полициската станица Карпош биле лишени од слобода А.Л.(22) и малолетник од Скопје.

Тие биле затекнати при извршување на кривично дело тешка кражба во обид, а кај нив бил пронајден и одземен предмет поврзан со кривичното дело.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец во Скопје, затекнат на дело

M T

Приведени двајца крадци во скопско, украденото вратено на сопственикот

M T

Фатени крадци на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

M T

Крадци во Франција со години ограбувале патници во возовите

M T

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопствениците

M T