Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » фатен
Македонија

Приведен крадец од Куманово, фатен веднаш по извршеното кривично дело

M T
На 24.01.2022 година во 15.30 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.А.(23) од Куманово, бидејќи непосредно пред тоа извршил кривично дело...