26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » брт
МакедонијаТОП ВЕСТИ

ШИЛЕГОВ: Со БРТ системот Скопје добива брз и еколошки превоз

M T
Воведувањето на БРТ системот на брз автобуски превоз во Скопје претставува огромен исчекор во унапредување на јавниот превоз на патници во градот. Системот за брз...
Македонија

Градот Скопје го презентираше проектот за БРТ – Системот за брз автобуски превоз

M T
Што претставува БРТ системот на јавен превоз и зошто Градот Скопје го одбра токму овој модел на јавен транспорт како најдобро, најбрзо, најбезбедно и најисплатливо...