28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : бесими

Бизнис

Бесими: Учесниците на пазарот мора да придонесат во надминување на тековните состојби

M T
Денеска, во Министерството за финансии се одржа седница на Советот за развој на пазарот на капитал, на која министерот за финансии, Фатмир Бесими, најави дека...
Македонија Бизнис

Вицепремиерот Битиќи и министерот Бесими на седница на Комисијата за јавно-приватен дијалог: Формираме посебен фонд за средствата од еколошка такса со кој ќе обезбедиме подобри услови за зелен развој

M T
Во рамките на континуираниот процес на дијалог и дискусија помеѓу Владата и преставниците на бизнис секторот, денес во Владата на Република Северна Македонија се одржа...