28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : развој на пазарот

Бизнис

Бесими: Учесниците на пазарот мора да придонесат во надминување на тековните состојби

M T
Денеска, во Министерството за финансии се одржа седница на Советот за развој на пазарот на капитал, на која министерот за финансии, Фатмир Бесими, најави дека...