19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » активности
CentarМозаикЗдравје

СО ВОЗЕЊЕ ВЕЛОСИПЕД ДО ЗДРАВЈЕ – Благодарение на овие 7 активности, телото ќе ви биде благодарно, но и паричникот

M T
Постојат многу причини зошто возењето велосипед е подобро од возењето автомобил или јавен превоз, а фактот дека тоа е точно го потврдуваат се поголемиот број...
Македонија

Нуредини: Потребни се усогласени и координирани активности за подобра заштита на прекуграничните заштитени подрачја

M T
Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини денес, оствари средба со новоименуваниот амбасадор на Република Косово, Н.Е.Флориан Ќехаја. На средбата од двете страни...
МакедонијаВо тренд...

Откажани сите активности на Собранието

M T
Одложени се сите активности и средби во Собранието поради автобуската несреќа што се случи ноќеска на автопатот „Струма“ во Бугарија. Од собраниската прес-служба велат дека...