11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » никола груевски
Македонија

Бегалецот Никола Груевски се огласи на фејсбук, тврди дека не го организирал терористичкиот напад врз парламентот на 27 април

CENTAR MKD
Денес Зоран Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омрза кон мене нечесно давајки лажна и би рекол гнасна изјава со држење политички говор во...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Филип Петровски: Груевски подготвува смена во ВМРО ДПМНЕ, Николоски да го замени Мицкоски!

CENTAR MKD
В недела во 22 часот во емисијата Во Центар, која се емитува на youtube каналот Vasko Eftov, ќе биде емитувано интервјуто со Филип Петровски. Интервјуто...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Приведен кумот на поранешниот премиер Никола Груевски, за плацевите на Водно

CENTAR MKD
По наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција, полицијата утрово го приведе Ристо Новачевски, кум на Никола Груевски, а кој се товари за перење...