Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Спорт

О’Саливен: не можам да кажам дека сум најдобриот

Британецот Рони О’Саливен изјавил дека на 10 или 12 турнири во снукер бил на „неверојатно ниво“ и дека тоа повеќе ќе му биде врежано во меморијата од кој било рекорд што го соборил. О’Саливен неодамна ја освои титулата на првенството на…