27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Showbiz

Почина млад пејач, учесник во “Звездите на Гранд”

Почина младиот пејач Момир Луковац (24) од Црна Гора, соопшти Здружението на поп-уметници на Црна Гора.

Луковац беше еден од учесник на „Звездите на Гранд“.

Жирито го пофали неговиот талент, а Луковац успеа да се пласира во третиот круг на натпреварувањето, пишува Блиц.

Според „Блиц“, Луковац си го одзел животот.

Последен пат настапи во јануари.

Тој се претстави со песните „Проклета је виолина“, од Саша Матиќ и „Волиш ли ме“, од Аца Лукас, Миле Китиќ и Саша Матиќ.

Тој беше од Бања Лука и живееше во Подгорица.