12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » MeteoCentar » Page 34
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Снегот се враќа во Македонија – детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре во текот на денот сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Попладне од север...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Невреме во Македонија: Снег, дожд и значително пониски температури веќе од утре

CENTAR MKD
Утре попладне, почнувајќи од запад и север облачноста ќе се зголемува и вечерта, преку ноќта, како и во вторник до средината на денот ќе преовладува...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Нека не ве лаже сонцето: Снегот се враќа во Македонија

CENTAR MKD
Под влијание на влажен и студен бран од понеделник вечер ќе настапи промена на времето, па во ноќните часови, како и во вторник ќе преовладува...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денеска пролет, а од понеделник невреме: Подгответе се за драсичен пад на температурите

CENTAR MKD
Денеска е Сончево и топло со мала до умерена локална облачности со слаб до умрен ветер претежно од јужен правец. Под влијание на влажен и...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Циклон над Македонија: Зимата не се дава, студ и дожд низ целата земја, снег на одредени места

CENTAR MKD
Под влијание на влажен и постуден бран во понеделник во вечерните и ноќните часови ќе настапи значителна промена на времето. Ќе има локални врнежи од...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Снег и дожд во Македонија: УХМР најавува значително опаѓање на температурите

CENTAR MKD
Денеска времето ќе биде Сончево и топло со умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Во следните денови времето ќе се задржи...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Циклон над Македонија: По топлите денови, доаѓа големо невреме

CENTAR MKD
Во следните денови времето ќе се задржи стабилно и топло со мала до умерена облачност. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Топол бран во Македонија, а потоа невреме и драстичен пад на температурите – До кога ќе трае убавово време?

CENTAR MKD
Во следните денови времето ќе се задржи стабилно и топло со мала до умерена облачност. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Вистинска пролет во Македонија – Температурите ќе скокнат до 24 степени

CENTAR MKD
Денеска ќе биде Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Во следните денови ќе се...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Зимата се “скрши”: Температури над 21 степен

CENTAR MKD
Од понеделник повторно ќе преовладува стабилно и потопло време со претежно југозападен ветер. Од вторник на југоистокот температурата ќе надминува 20 степени. Прогноза за 04.03.2019...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температурен пресврт: Живата на термометарот ќе достигне до 20 степени – детална временска прогноза

CENTAR MKD
За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време. Утре ќе дува повремено засилен северен ветер и ќе има услови за слаб локален...
MeteoCentar Македонија

Доаѓа уште потопло време: УХМР со детална прогноза за првите денови од март

CENTAR MKD
Следува период на стабилно и потопло време, освен во сабота кога ќе има зголемена облачност, засилен ветер и услови за слаб локален дожд. Прогноза за...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

После студената ноќ се менува се: Ќе “пука” сонце, температури околу 20 степени

CENTAR MKD
Денеска ќе дува засилен северен ветер и ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд, а на планините локално ќе провејува слаб снег,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температурите ќе скокнат над 20 степени – драматична промена на времето во Северна Македонија

CENTAR MKD
Денес времето ќе биде Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а на југоистокот повремено засилен северозападен ветер. Утре...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува – температурите во значителен пораст

CENTAR MKD
Следува период на претежно стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст. Ќе дува умерен северен ветер. Прогноза за 26.02.2019 Минимална...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР по студот најавува значително зголемување на температурите – еве од кога

CENTAR MKD
Следува период на суво и ветровито време со ниски утрински температури. Дневните ќе бидат во благ, а од средината на наредната седмица и во позначителен...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се враќа снегот: Нагла промена на времето

CENTAR MKD
Уште во текот на претпладнето облачноста насекаде ќе се зголеми, а во попладневните часови ќе има локални слаби врнежи од дожд, на планините од снег,...