11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Прилично топло време и температури до 26 степени – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во вторник претпладне ќе има зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд и благ пад на дневната температура.

Прогноза за 02.04.2024
Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 18°C до 26°C

Претпладне промеливо облачно, во северозападните делови со услови за краткотраен локален дожд. Преку денот претежно сончево. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен правец.

Прогноза за 03.04.2024
Минимална температура: 2°C до 9°C
Максимална температура: 17°C до 24°C

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Прогноза за 04.04.2024
Минимална температура: 3°C до 9°C
Максимална температура: 18°C до 25°C

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Спонзорирано: