Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » MeteoCentar » Page 35
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Циклон над Македонија: Зимата не се дава, студ и дожд низ целата земја, снег на одредени места

CENTAR MKD
Под влијание на влажен и постуден бран во понеделник во вечерните и ноќните часови ќе настапи значителна промена на времето. Ќе има локални врнежи од...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Снег и дожд во Македонија: УХМР најавува значително опаѓање на температурите

CENTAR MKD
Денеска времето ќе биде Сончево и топло со умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Во следните денови времето ќе се задржи...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Циклон над Македонија: По топлите денови, доаѓа големо невреме

CENTAR MKD
Во следните денови времето ќе се задржи стабилно и топло со мала до умерена облачност. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Топол бран во Македонија, а потоа невреме и драстичен пад на температурите – До кога ќе трае убавово време?

CENTAR MKD
Во следните денови времето ќе се задржи стабилно и топло со мала до умерена облачност. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Вистинска пролет во Македонија – Температурите ќе скокнат до 24 степени

CENTAR MKD
Денеска ќе биде Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Во следните денови ќе се...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Зимата се “скрши”: Температури над 21 степен

CENTAR MKD
Од понеделник повторно ќе преовладува стабилно и потопло време со претежно југозападен ветер. Од вторник на југоистокот температурата ќе надминува 20 степени. Прогноза за 04.03.2019...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температурен пресврт: Живата на термометарот ќе достигне до 20 степени – детална временска прогноза

CENTAR MKD
За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време. Утре ќе дува повремено засилен северен ветер и ќе има услови за слаб локален...
MeteoCentar Македонија

Доаѓа уште потопло време: УХМР со детална прогноза за првите денови од март

CENTAR MKD
Следува период на стабилно и потопло време, освен во сабота кога ќе има зголемена облачност, засилен ветер и услови за слаб локален дожд. Прогноза за...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

После студената ноќ се менува се: Ќе “пука” сонце, температури околу 20 степени

CENTAR MKD
Денеска ќе дува засилен северен ветер и ќе има зголемена облачност со услови за слаб локален дожд, а на планините локално ќе провејува слаб снег,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температурите ќе скокнат над 20 степени – драматична промена на времето во Северна Македонија

CENTAR MKD
Денес времето ќе биде Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а на југоистокот повремено засилен северозападен ветер. Утре...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува – температурите во значителен пораст

CENTAR MKD
Следува период на претежно стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст. Ќе дува умерен северен ветер. Прогноза за 26.02.2019 Минимална...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР по студот најавува значително зголемување на температурите – еве од кога

CENTAR MKD
Следува период на суво и ветровито време со ниски утрински температури. Дневните ќе бидат во благ, а од средината на наредната седмица и во позначителен...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се враќа снегот: Нагла промена на времето

CENTAR MKD
Уште во текот на претпладнето облачноста насекаде ќе се зголеми, а во попладневните часови ќе има локални слаби врнежи од дожд, на планините од снег,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се враќа снегот: Драстичен пад на температурите – Студ ќе ја окова Македонија

CENTAR MKD
До четврток времето ќе се задржи претежно сончево и потопло. Од петок се очекува наоблачување со локални слаби врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

По сонцето промена – подгответе се за температурен пресврт

CENTAR MKD
Утре времето ќе биде сончево со слаб северозападен ветер. До четврток времето ќе се задржи претежно сончево и потопло. Од петок се очекува наоблачување со...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Зимата не се предава: До четврток сонце, од петок драстичен пад на температурите

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец. До четврток времето ќе се задржи претежно сончево и потопло. Од петок се очекува...