11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево и топло со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен долж Повардарието.

Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Спонзорирано: