12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Температури до речиси 30 степени – Метеоцентар со детална прогноза

Сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен. а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Спонзорирано: