Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » MeteoCentar » Page 33
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Зимата не се предава: Снежна априлска идила во Северна Македонија

CENTAR MKD
Под влијание на циклонот што ја зафати нашата земја, на Попова Шапка повторно врне снег. Врнежите продолжуваат со зголемен интензитет и во моментов снежната покривка...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Вонредно метео предупредување: УХМР најавува обилни врнежи од дожд и грмежи, а ова е деталната прогноза за следните денови

CENTAR MKD
Денеска ќе преовладува облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и проследени со...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Прво невреме, а пред празниците голема промена

CENTAR MKD
Времето до крајот на денот ќе биде претежно облачно, во вечерните и ноќните часови на повеќе места со врнежи од дожд, а локално ќе биде...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Врнежи и грмежи вечерва во Македонија – на овие места има невреме

CENTAR MKD
Како што најавувија метеоролозите, низ градовите во Македонија вечерва започна невреме проследено со врнежи од дожд, грмежи и силен ветер. Во текот на ноќта почнаа...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Вонредна временска најава за викендот

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде Променливо облачно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. За утре...
MeteoCentar Македонија

Невреме низ Македонија – Какво ќе биде времето викендов?

CENTAR MKD
Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Голема промена на времето: Следува кратка стабилизација, па ново невреме

CENTAR MKD
Денеска времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во источните делови. Повеќе...
MeteoCentar Македонија

Невреме низ Македонија

CENTAR MKD
Во наредниот период ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, проследени со пороен дожд, грмежи...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Поројни дождови и грмежи – Од недела уште поголема промена на времето

CENTAR MKD
Денеска и во сабота ќе дува умерен до повремено засилен југоисточен ветер и ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, претежно во...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме во Македонија – Поројни дождови и врнежи, кога да очекуваме стабилизација?

CENTAR MKD
Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, на места со повремени врнежи од дожд. Од недела кон крајот на денот локално...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме низ Македонија – дожд, грмежи и пад на температурите

CENTAR MKD
Следува период на променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд, а дневните температури ќе бидат во благо опаѓање. Кон крајот на оваа...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

После сончевиот период следува промена на времето – метеоролозите со нови најави

CENTAR MKD
Времето денеска во целата земја ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец....
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Толку од сонцето: Од вторник голема промена на времето – детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Од вторник ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд претежно во планинските делови и поинтензивни кон крајот на неделата. Утринските температури...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Викендов сонце, а од вторник невреме – Детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала облачност, а и утре ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Утринските температури на места ќе...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студот не попушта, а доаѓа и многу дожд: Почетокот на април носи нова промена на времето

CENTAR MKD
Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а до сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринските температури на...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Температурите ќе паднат под нулата – УХМР најавува голема промена на времето

CENTAR MKD
денес ќе се задржи променливо облачно време, со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од петок утринските температури на...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и ветровито

CENTAR MKD
Времето утрово е променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец, долж Повардарието повремено ќе се засилува. Променливо облачно и ветровито со услови...