18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Ајкула долга 3,5 метри снимена во познатото грчко одморалиште

Голема ајкула е снимена во грчкото одморалиште Волос на Велигден.

Ајкулата долга 3,5 метри е снимена во пристаништето Волос.

Официјални лица на Централната пристаниште во Волос побараа помош од Клубот за спасувачи за отстранување на ајкула која залутала во пристаништето. Спасувачите успеале да ја зграпчат за опашот и да ја одвлечат.

Нашето велигденско добро дело“, напиша во својата објава потпретседателот на клубот, Василис Илиопулос, објавувајќи фотографии од спасувањето.

По спасувањето, ајкулата исплива низ морето.