34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Трагедија ја потресе Македонија: Загина маж од Скопје во тешка сообраќајка, познати првичните детали

Триесет и деветгодишен маж од Скопје загина, а три други лица, од кои две малолетни, се повредени во сообраќајна несреќа што синоќа околу два часот по полноќ се случила на експресниот пат Штип-Кочани, соопштија институциите.

НЕсреќата била пријавена нешто 2 и 20 часот утрово, а според неофицијални информации учествувало едно возило марка рено лагуна со скопски таблици.

Несреќата се случила кај селото Крупиште, а според полициски информации загина 39 годишен скопјанец, додека жена и две деца се итно пренесени во болница со повреди.