Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

(Видео) Политичар од Романија се појави гол на состанок на интернет, претседавачката и колегите се смееја

Политичар од Романија се појави гол на камерата на својот лаптоп додека се тушираше за време на состанокот, предизвикувајќи насмевка кај претседавчката и смеење од страна на неговите колеги.

Според локалните медиуми станува збор за пратеник на Социјалдемократите (ПСД) Алберто-Јосиф Караијан кого камерата на лаптоп го сними во неговата бања додека започнуваше состанокот.

Карајан се појави гол со мокра коса откако очигледно излезе од туш додека присуствуваше на состанок.

Претседателката се насмевна кога виде што се случува и се слушна смеа во салата.

На средината на состанокот се слуша како некој довикува: „Алберто исклучи ја камерата“, а потоа сфатил што направил, па Караијан одговорил: „Но, не можам да ја исклучам“.

Пратеникот потоа продолжил: „Не можам да ја исклучам, целосно се извинувам, настинав и не знам како да ја исклучам“.

Потоа ја спуштил слушалката, а подоцна облечен повторно се придружил на состанокот.

Подоцна, според написите, Караиан се извинил и на Фејсбук за тоа што се случило.

Тој напиша: „Технологијата си игра со мене. За жал, ја платив цената за брзањето! Навистина ми е жал за немилиот инцидент“.

Комичниот инцидент стана вирален на социјалните мрежи каде некои го искористија за да го критикуваат, додека многу други излегоа да го поддржат.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Четири хороскопски знаци ги чека април за паметење: Доаѓаат успеси и голем напредок

Овој април ќе биде особено успешен и корисен за четирите знаци кои ќе доживеат голем напредок. Иднината не може да се предвиди, но ако им се верува на астролошките прогнози… Прочитај повеќе

Добриот план е половина работа: Ова ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да го направите пред да одите на одмор

Повеќето туристи кои не патуваат преку агенции, сместувањето го избираат преку специјализирани локации, што се води од критиките на другите гости. Но, тука често се јавува проблемот, особено ако критики… Прочитај повеќе

Дали ги користите двете раце или само палецот? Што кажува начинот на кој ги пишувате пораките за вашата ЛИЧНОСТ

Откријте каква личност сте. Сите ние поминуваме многу време и на социјалните мрежи и пишувајќи пораки. Во зависност од тоа како ги пишувате, можете да одредите какви сте како личност.… Прочитај повеќе

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија… Прочитај повеќе

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе