Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Жена од Свети Николе приведена во Струмица затоа што агресивно се однесувала кон скопјанец и полицајци

Полицијата информира дека утрово во 03.30 часот во Струмица, полицијата од СВР Струмица ја лишиле од слобода 38 годишна жена од Свети Николе затоа што се однесувала агресивно и се заканувала на лице (29) од Скопје и на полициски службеници кои извршувале службени дејствија, велат од МВР

Таа била задржана во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.