Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Тешка сообраќајка синоќа во велешко: Охридски матиз и велешко пежо се судрија, пет лица се повредени

Синоќа нешто по 19 часот кај селото Мартолци се случила тешка сообраќајка меѓу матиз со охридски ознаки и пежо со регистарски таблици.

Возилоото со велешки таблици било управувано од Н.К. – 29 годишник од општина чашка, додека пежото било управувано од Н.Д. од село Богомила, дознава Centar.mk.

Во тешката сообраќајка повредени се возачите на двете возила, како и уште тројца патници во пежото.

Повредените се пренесени во болница, а полицијата ќе излезе со официјални детали во текот на денешниот ден.

*фотографијата е илустративна и не е од местото на несреќата