33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повреден возач на мопед по удар со автомобил во струмичко

На 22.06.2022 во 10.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од с.Нова Маала кон с.Чанаклија, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед без регистарски ознаки, управуван од Г.О.(63) од с.Чанаклија и патничко моторно возило „фолксваген фолф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.Ј.(39) од Струмица.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот Г.О. кои му биле констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

Можеби ќе ве интересира

Автобус и автомобил се судрија во Скопје

M T

Автомобил удри во оградата на руската амбасада во Букурешт – Возачот изгоре зад воланот

M T

Совети кои ќе ви значат: Еве што да направите ако автомобилот ви заглави во снегот

M T

Запален автомобилот на пратеник на Демократскиот фронт во Бар пред семејната куќа

M T

17-годишна девојка паднала на возачки испит во Англија без да запали автомобил

M T

Новинарка ја удри автомобил среде директен пренос, таа стана и продолжи да известува

M T