27.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец од Штип

На 22.06.2022 во 10.15 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело по член 235 и член 236 од Кривичниот законик.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец на уметнички слики, одреден притвор, а дел од одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен скопјанец осуден на две години казна затвор

M T

Приведен крадец, осуден на казна затвор од 10 години и пет месеци

M T

Приведен прилепчанец баран со потерница

M T

Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

M T

Приведен крадец од гостиварско

M T