27.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведено лице од скопско за издржување казна затвор од три години

На 20.06.2022 во 16.45 часот во с.Семениште, општина Сарај, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода М.А.(67) од с.Семениште. Тој бил баран по Централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело по член 123 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

M T

Приведен бегалец од затвор

M T

Приведено лице во Кичево за издржување затворска казна

M T

Приведенo лице во Прилеп за издржување затворска казна

M T

Ноќни немири во затвор во Колумбија – Загинаа најмалку 51 човек

M T

Приведен бегалец од затвор

M T