33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Владата ќе ја одржи 54-та седница

Владата на Република Северна Македонија, денеска, 21.6.2022 година (вторник) ќе ја одржи редовната 54-та седница, на која согласно своите надлежности ќе разгледува повеќе точки од својата програма за работа и од интерес на граѓаните.

Според предложениот дневен ред, на предлог на Министерството за економија ќе се разгледува Предлог-законот за заштита на потрошувачите како и Информација за потребата од изготвување на закон за нефер трговски практики.

Меѓу другото, на денешната седница пред министрите ќе се најде и Предлог на закон за изменување на Законот за извршување на санкции, изготвен од Министерството за правда.

За заклучоците и одлуките од денешната Владина седница, која ќе започне во 12:30 часот, јавноста ќе биде информирана со соопштение, веднаш по нејзиното завршување.

Можеби ќе ве интересира

Владата ќе ја одржи 55-та седница

M T

Петков ја поднесе оставката до Владата

M T

Франција: Денеска ќе биде објавен составот на новата влада

M T

100 дена Влада: Цврсто газиме по трасираниот пат кон чиста и зачувана животна средина

M T

СДСМ: Започна социјален дијалог меѓу Владата и ССМ за нов општ колективен договор и покачување на платите

M T

Влада: Штрајкувачите да не се донесуваат во заблуда, наставата и преговорите да продолжат

M T