Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

193 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (11.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 193 возачи. Од нив пет возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 68 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 125 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира

257 санкции за брзо возење

M T

166 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

M T

138 санкции за брзо возење

M T

230 санкции за брзо возење

M T

32 санкции за брзо возење на територија на СВР Велес

M T

192 санкции за брзо возење

M T