Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повреден пешак во Битола откако малолетник го удрил со неговиот мотор

На 11.11.2021 во 19.18 часот на ул.„Тошо Даскало“ во Битола мопед „априлија“, со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник, удрил во пешак Л.П.(79) од Битола. Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола.

Увидот го извршила увидната екипа на СВР Битола.

Можеби ќе ве интересира

Тешко повреден пешак откако возило удрило во него на регионалниот пат Кратово-Чатал

M T

Тешко повреден пешак во Битола,откако во него удрил автомобил

M T

Возило удри 84-годишен пешак во Бутел – Лицето добило телесни повреди

M T

„Ситроен“ удри пешак во Кисела Вода – лицето е со тешки телесни повреди

M T

71-годишен маж со своето „бмв“ удрил пешак во Прилеп

M T

Тешко повреден пешак по удар од автомобил управуван од 19-годишен кумановец

M T