32.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пет лица повредени во сообраќајка во Скопје

На 11.11.2021 околу 23.00 часот на крстосница на бул.„Илинден“ и ул.„Наум Наумовски Борче“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од Н.Л.(26) од Скопје и патничко возило „шкода“, управувано од И.Ј.(31) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со повреди се здобил возачот Н.Л., а со тешки телесни повреди се здобил неговиот сопатник Г.А.(30) од Скопје, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека возачот И.Ј. и неговите сопатници И.Ч.(28) и Н.Ј.(28), двајцата од Скопје се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

191 сообраќајни прекршоци во Скопје, 49 за брзо возење

M T

Вархеји очекува Скопје и Тирана во наредните денови да ги отворат пристапните преговори со ЕУ

M T

176 сообраќајни прекршоци во Скопје, 52 за брзо возење

M T

Жена загина во тешка сообраќајка на скопската обиколница, повредени се и три лица

M T

262 санкционирани возачи во Скопје, 143 за брзо возење

M T

179 сообраќајни прекршоци во Скопје: 68 за пребрзо возење, 17 возеле без возачка дозвола

M T