Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Фото: Снег и на граничниот премин Деве Баир

Снежна покривка и на граничниот премин Деве Баир, кој се наоѓа на североисточниот дел од Македонија.

Фото: Принтскрин/ Државно претпријатие за јавни патишта

Можеби ќе ве интересира

Студен и влажен бран над Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD

Променливо облачно време со температура до 25 степени

M T

Сончево време со температура до 30 степени

M T