Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пронајден хероин, приведени две лица од Тетово

На 02.10.2021 во 14.00 часот во Тетово од полициски службеници од СВР Тетово се лишени од слобода А.З.(44) и А.Е.(45) двајцата од Тетово затоа што кај нив бил пронајден хероин.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведени четири лица од гостиварско, украденото вратеното на сопственикот

M T

Приведени четири лица за кражбата во уметничката галерија во Штип

M T

Отишле на риболов со брод полн со херион – Фатени на половина пат

M T

Приведени две лица за криумчарење мигранти

M T

Приведени 10 лица поради сомнение за криумчарење и неовластена трговија со прекурсори

M T

Во Тетово приведени тројца Индијци

M T