Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

(Видео) Мечка влезе во куќа во Калифорнија но се исплаши од домашните кучиња

Мечка влезе во куќа во Пасадена, Калифорнија и оваа авантура заврши многу стресно за неа.

Надзорните камери забележале дека мечката најпрво се освежувала во фонтаната во дворот од куќата, а потоа влегла во кујната.

Само што започна да истражува, кога се појавија две мали кучиња.

Тие започнале да лаат и да ја напаѓаат мечката а набргу успеале и да ја избркаат од куќата. Мечката исплашена и со трчање се вдаде во бегство.