Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Студени утра и температури под нулата – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Во текот на следната седмица времето ќе биде стабилно, преку ноќта студено, со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 20.10.2020
Минимална температура: -1°C до 9°C
Максимална температура: 15°С до 22°C
Претежно сончево со слаб ветер од променлив правец.

Прогноза за 21.10.2020
Минимална температура: -1°C до 8°C
Максимална температура: 16°C до 23°C
Сончево и тивко со мала до умерена локална облачност.

Прогноза за 22.10.2020
Минимална температура: 0°C до 8°C
Максимална температура: 18°C до 25°C
Сончево и претежно тивко со мала до умерена локална облачност.

спонзорирано: