Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Маж нападнат од мечка во село Црешново – итно e префрлен во скопските клиники

илустрација

Во атар на селото Црешново, Македонски брод, маж од Скопје бил нападнат од мечка, дознава Centar.mk.

Повредениот е пренесен во Медицинскиот центар во Прилеп, од каде е препратен во клиниките во Скопје.

спонзорирано: