22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнис

Ќе поевтинат кафето, пијалоците и храната во кафе-баровите и рестораните

Државата го намалува ДДВ од 18 на 10 отсто за угостителските услгуи од први јануари следната година.

Со ова сите ресторантски услуги ќе мора да поевтинат.

Целта е да се анулира сивата економија.

Можеби ќе ве интересира

Костадин Костадинов: ДДВ за струја намалено од 18 на 5 отсто, грижата за граѓаните продолжува

M T

ДДВ-то за струјата на домаќинствата се намалува од 18 на пет проценти

M T

Бектеши: Со економските политики за развој на иновативноста, инвестиции во технолошкиот развој и подобрување за условите за водење бизнис ќе ја постигнеме посакуваната трансформација на економијата

CENTAR MKD

Скенирајте фискални сметки, наскоро стартува голема наградна игра на УЈП – еве како ќе функционира

CENTAR MKD