14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarБизнис

Заев објави: Грантови и бесплатни лиценци за најпогодените бизниси

Како дел од четвртиот пакет мерки, премиерот Зоран Заев објави дека најпогодените бизниси ќе добијат грантови и бесплатни лиценци.

Грантови и бесплатни лиценци за најпогодените бизниси игротеките за деца ќе добијат грантови меѓу 1.000-5.000 евра, транспортерите, рестораните за свадби, меѓу 3.000 до 10.000 евра и бесплатно продолжување на лиценците за ноќните клубови.

Можеби ќе ве интересира

Ковачевски: Владата има многу јасен план за справување со енергетската криза

M T

СДСМ: Во време на криза училиштата не смеат да се затвораат, општините да ги редефинираат приоритетите

M T

ОВОЈ ЗНАК ЌЕ СЕ ЗБОГАТИ ВО ОКТОМВРИ: Го чека голем прилив на ПАРИ

M T

СДСМ: Пари и тендер вреден 136 милиони евра е причината за кавгата на Мицкоски со Арсовска

M T

Кичевски: Тендери, пари и бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се причина за кавгите во Скопје

M T

НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК: За само 3 години собрала пари за стан – Ова е тајната на девојката од Оукленд

M T