28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » угостителски услуги
Centar Бизнис

Ќе поевтинат кафето, пијалоците и храната во кафе-баровите и рестораните

CENTAR MKD
Државата го намалува ДДВ од 18 на 10 отсто за угостителските услгуи од први јануари следната година. Со ова сите ресторантски услуги ќе мора да...